مراسم عزاداری به مناسبت شهادت حضرت رقیه در مدرسه علمیه الزهرا گناوه برگزار شد

شناسه خبر : 82150

1398/07/15

تعداد بازدید : 25

مراسم عزاداری به مناسبت شهادت حضرت رقیه در مدرسه علمیه الزهرا گناوه برگزار شد
مراسم عزاداری به مناسبت شهادت حضرت رقیه (س ) در مدرسه علمیه الزهرا(س ) گناوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه الزهرا(س ) گناوه؛ مراسم عزاداری به مناسبت شهادت حضرت رقیه (س ) در مدرسه علمیه الزهرا(س ) گناوه برگزار شد.

در این مراسم  سکینه سادات محمدی ضمن تسلیت شهادت حضرت رقیه(س ) ضمن پرداختن به مسائل پیرامون قیام امام حسین (ع ) و از این واقعه به عنوان مصیبت عظیم یاد کرد و در ادامه اظهار داشت:  مصیبت اعظم که بزرگتر از مصیبت عظیم است غیبت حضرت صاحب الزمان(عج ) است، شیعیان ما امروز از نبود امام رنج می برند و اگر مصیبت عظیم نبود هیچگاه، مصیبت اعظم پیش نمی آمد.

طلبه مدرسه علمیه الزهرا(س ) گناوه با اشاره به وظایف شیعیان  در زمان غیبت اشاره و عنوان کرد: از جمله وظایف شیعیان در زمان غیبت برگزاری مراسم ابا عبدالله الحسین(ع ) است؛ و بنا به فرموده امام ره محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه می دارد و ما نباید این مراسمات را دست کم بگیریم.

وی دومین وظیفه شیعیان را تقویت روحیه شهادت طلبی و انتقام در خود و فرزندان دانست و تاکید کرد: ما باید روحیه شهادت طلبی را در خود و فرزندان قوی کنیم دشمنان در حال حذف نام شهیدان هستند زیرا آنان به خوبی می دانند که ما از اسم شهید نیرو می گیریم و این روحیه شهادت طلبی در ما دوچندان خواهد شد.