مراسم افتتاحیه آغاز سال تحصیلی 98 در مدرسه علمیه الزهرا گناوه برگزار شد

شناسه خبر : 81456

1398/07/01

تعداد بازدید : 26

مراسم افتتاحیه آغاز سال تحصیلی 98 در مدرسه علمیه الزهرا گناوه برگزار شد
مراسم افتتاحیه آغاز سال تحصیلی 98 مدرسه علمیه الزهرا(س ) گناوه با حضور طلاب جدید الورود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه الزهرا(س ) گناوه؛ مراسم افتتاحیه آغاز سال تحصیلی 98 مدرسه علمیه الزهرا(س ) گناوه با حضور طلاب جدید الورود برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام قائمی استاد اخلاق ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به آیه۱۲۲ سوره توبه اشاره کرد و گفت: در این ایه به دو اصل اساسی اشاره شده است یکی دین شناسی و دوم بازدهی؛ اول باید دین را شناخت و سپس آنچه را آموخته اید به دیگران بیاموزید.

وی ادامه داد: طلبگی ادامه راه انبیاء و امامان است فرق این است که علم پیامبران لدنی بوده و تنها وظیفه شان انذار بود و "تفقه در دین" وطیفه طلاب است.

استاد اخلاق عنوان کرد: تمام علوم دانشگاهی در دنیا، کاربردش تا لحظه جان دادن است و تا وقتی که زنده اند، خاصیت دارند و محدود به دنیا هستند ولی تنها  دانشگاه امام زمان (عج ) و اهل بیت است که کاربردش تازه در لحظه جان دادن و پس از آن شروع می شود و نتیجه آن دائمی و ابدی است.

قائمی با اشاره به رسالت مهم طلاب مدارس علمیه، تاکید کرد: هدایت یک انسان بالاتر از تمام دنیاست و یک طلبه خدمتش بی نهایت است.

وی به حدیثی از امام محمد باقر(ع ) در خصوص اوج کمال اشاره و یادآور شد: همه کمال در سه چیز است  تفقه دردین(دین شناسی)، صبر بر سختی ها، میانه روی در امور زندگی(غرق دنیا نشدن)؛ و انچه مشهود است که اولین مورد، یعنی تفقه در دین است که باعث می شود به دو گزینه بعدی دست یافت لذا طلاب درس را باید خوب بخوانند.

استاد اخلاق اضافه کرد: مرحوم صفایی حائری فرمودند بسیاری از سخنرانی ها، آب دادن قبل از عطش است ما نیاز به عطش داریم باید عطش دهیم که شخص، خود به دنبال دین برود.

قائمی به حدیثی از امام صادق (ع ) اشاره و اظهار کرد:  هیچ بدنی با یک اراده قوی، ضعیف نیست؛ هرجا ضعف است نشان اراده ضعیف است؛ تعلم و متعلم منظور علم دین است؛ هر متعلمی نیاز به علاقه و اراده دارد این دو مورد مهمترین نیاز است؛ علاقه و اراده از عقیده پیدا می شود و مشکلات از بی عقیدگی است.