گروه جهادی بقیه الله سپاه گناوه جهادگران خود را به روستاهای شول و کلر اعزام نمود

شناسه خبر : 80162

1398/05/16

تعداد بازدید : 174

گروه جهادی بقیه الله سپاه گناوه جهادگران خود را به روستاهای شول و کلر اعزام نمود
گروه جهادی بقیه الله حوزه بسیج المهدی سپاه گناوه در روستای شول اقدام به برگزاری اردو جهادی نمود.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه الزهرا(س ) گناوه، گروه جهادی بقیه الله حوزه بسیج المهدی سپاه گناوه در روستای شول اقدام به برگزاری اردو جهادی نمود.

شهاب لیراوی در این خصوص گفت:  این گروه  طی دوسآل گذشته با رویکرد کمک به محرومیت زدایی در مناطق و روستاهای کم بضاعت اقدام به برگزاری اردوهای چند روزه در فصول مختلف سال اقدام به شاسایی نیازمندی های روستاهای  هدف نموده و با جذب نیروهای جهادی از قشرهای مختلف بسیجیان، طلبه های خواهر و برادر از حوزه گناوه و نیروهای متخصص در زمینه های مختلف با همکاری نهادهای شهرستان اقدام به برگزاری اردوی جهادی می کند.

مسئول گروه جهادی بقیه الله حوزه المهدی سپاه گناوه افزود: امسال پس از هماهنگی های صورت گرفته در تاریخ 9 مرداد ماه با تعدادی از جهادگران خواهر و برادر  به روستاهای شول و کلر اعزام شده است، که در مرحله اول به مدت ده روز در روستا اسکان می یابند که از جمله فعالیت های انها "برگزاری کلاس های آموزشی و کمک درسی، بافندگی، کامپیوتر، مشاوره خانواده و
ازدواج، کار با کودک، احکام و قران، عمرانی و ... است.

وی افزود: همچنین از جمله فعالیت مدنظر گروه سرکشی از خانواده های کم بضاعت روستا و پیگیری و رفع نیازهای آن ها در حد توان می باشد.

لیراوی با اشاره به فعالیت های عمرانی گروه گفت: از جمله کارهای عمرانی فعلی ساخت دیوار حیاط یک زن مسن و تنها می باشد که در زمستان گذشته براثر باران های شدید دیوار حیاط این خانه تخریب شده بود که ما پس از پیگیری با مسولان محترم کمیته امداد شهرشتان به صورت مشارکتی اقدام به بازسازی این دیوار کرده و در حال اتمام هست و رنگ امیزی در روستا و ... نیز از جمله کارهای عمرانی جهادگران می باشد.

وی اضافه کرد: و البته در زمینه اقتصاد مقاومتی و درامد زایی در حال بررسی پتانسیل های روستا هستیم و به نتیجه هایی هم رسیده ایم که پیگیر هستیم که مثمر نتیجه باشد

مسئول گروه جهادی بقیه الله حوزه المهدی سپاه گناوه  تصریح کرد: تعدادی خانواده های کم بضاعت شناسایی شده که در نظر داریم با همکاری خیرین نیکو کار و جمع اوری کمک های این عزیزان بتوانیم در رفع مشکل این خانواده ها موفق باشیم.

قابل ذکر است که این گروه جهادی را تعدادی طلاب خواهر و برادر حوزه های علمیه گناوه همراهی می کنند.