مسئول سازمان فضای مجازی سراج

تشکیلات الزام حتمی و قطعی تحقق دولت اسلامیست

شناسه خبر : 79997

1398/05/11

تعداد بازدید : 28

تشکیلات الزام حتمی و قطعی تحقق دولت اسلامیست
مسئول سازمان فضای مجازی سراج گفت: تشکیلات، الزام حتمی و قطعی تحقق دولت اسلامیست

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه الزهرا(س ) گناوه، سلسله کلاس های دوره بینش مطهر در مدرسه علمیه الزهرا(س ) گناوه هر دوشنبه، در حال برگزاریست.

در سومین نشست بصیرتی عبدالرحیم افروغ گفت: امروزه عقلی که توسط انسان به کار گرفته می شود، عقل مستقل و ازاد نیست، در واقع عقلیست که توجیه گر یک سری منافع شخصی و در قالب تعصب، حیله گری و ریاکاری فعال شده است.

مسئول سازمان فضای مجازی سراج بوشهر افزود: امروز داستان ازادی در اندیشه غربی به گونه ایست که وقتی یک پروژه آزادی خواهی ارائه داده می شود، سریع با آن مخالفت می شود چون با منافع و اهداف آن ها در تضاد است، لذا گفته می شود آزادی تا جایی که "من" آزاد باشم، حقوق بشر تا جایی که حقوق "من" تامین شود و برچسب آزادی به آن می زنند که توجیه گر اغراضشان باشد.

وی عنوان کرد: امروز از دل این توجیه گری ها تا جایی جلو رفتند که به اسم "آزادی زن"  و با این داستان در جوامع غرب، از شعار آزادی زن و احقاق حقوق زن دم می زنند ولی این قضیه کاملا در تضاد است و این شعار و مسئله صلح جهانی، امنیت جهانی، سازمان ملل یک عنوان بیش نیست.

افروغ با تاکید بر اینکه بسیاری از پدیده ها در عالم بر گرفته از یک عقل آزاد نیست و بلکه عقلی توجیه گرست و باید بین آن ها تفاوت قائل شد، تشریح کرد: تروریسم یعنی گروهی برای منافع شخصی خود عملیاتی انجام دهد، ولی ببینید امروز چه کسانی تروریسم مطرح می شوند؛ آیا دفاع از سرزمین تروریسم است؟، در عقل توجیه گر اسرائیل ستون خیمگاهی می شود که باید از آن دفاع
شود و گروهی که در لبنان و سوریه و فلسطین و ... از مرز، حیثیت، ناموس خود دفاع می کند، تروریسم نامیده می شود و یا کشور ایران که از امنیت و مرزخود دفاع می کند در لیست تروریسم قرار می گیرد؛ باید بین عقل آزاد برگفته از تفکر و عقل توجیه گر تفاوت قائل شد.

استاد دوره بینش مطهر، با اشاره بر اینکه اسلام بر خلاف سایر ادیان تحریف شده و فرق دیگر، همواره بر عقل آزاد و تفکر تاکید دارد، بیان کرد: اسلام از اول تا آخر، هرجا که حق اجرا می شود در مقابل مکاتب دیگر می ایستد، قائل به ازادیست و به اظهار عقیده تاکید می کند و می بینیم در زمان امام رضا(ع ) گروه های مختلف می آمدند، نظرات خود را مطرح می کردند؛ اینجاست که اسلام اوج می گیرد و شاهد ارتقا اندیشه اسلامی خواهیم بود به همین دلیل که مدام حضرت اقا بر کرسی ازاداندیشی تاکید می کنند؛ وقتی این کرسی های آزاد اندیشی صورت نگیرد، وقتی آن عقیده ظهور پیدا نکند کم کم در قالب یک ساختار اشاعه و به جلو می روند، اما با ظهور عقیده است که انحراف نمایان می شود وبه آن پاسخ داده می شود و اندیشه ای که در آن انحراف باشد، اوج نمی یابد.

وی تاکید کرد: کرسی های آزاد اندیشی از جدی ترین و اساسی ترین نیازهای امروز ماست؛ متاسفانه ما امروز دچار یک خودسانسوری و خود محصوری شدیم که از اظهار عقیده می ترسیم یا اگر کرسی آزاد برگزار می کنیم، پشت درهای بسته صورت می گیرد.

افروغ اظهار کرد: ما اکنون در مقطع حاکمیت اسلامی هستیم، نظام اسلامی باید اصول اسلامی را دقیق و علمی انجام دهد تا به مقطع ظهور برسد، برخوردهای سلیقه ای امروز خیلی به ما ضربه زده است؛ برخورد سلیقه ای در نوع مواجه با افکار و عقیده؛ اینجا باید چارچوبی باشد که هر کسی هرچیزی را طبق آن انجام دهد و ان دین است؛ دین امد که سیاست، فرهنگ، ارتباطات خانوادگی و اجتماعی و ...تفسیر کند، لذا محدود کردن دین به خاطر عدم فهم دین است و از دلایل غیبت، این است که مردم به رشد عقلی برسند.

مسئول سازمان فضای مجازی سراج بوشهر ادامه داد: ما به دنبال جامعه کوچک و مختصر اباعبدالله الحسین(ع ) هستیم جامعه ای که در ان خانواده، اقتصاد، جهاد، معنویت و عقلانیت و ... مفهوم دارد؛ خروج امام حسین(ع ) از مدینه تا ظهر عاشورا یک حکومت است، حکومتی پر از ایمان، اخلاص و معنویت بر خلاف جامعه پیامبر که در ان در کنار عمار و ... پر از منافق است.

وی اضافه کرد: جامعه ما به صورت یک موج است که  گاهی به اوج ایمان می رسد و آنجا که نگاه به سمت غرب می رود، پایین می آید و اینکه امام می فرماید امت ما بهتر از امت رسول الله است چون مردم آن دوران به این قله نرسیده بودند؛ لذا حضرت اقا در بیانیه گام دوم انقلاب می نویسند تنها ملتی هستیم که از ارمان های خود در  این چهل سال عدول نکرده ایم و این خیلی مهم است،
این موج باید با تفکر انقلابی در اوج مدیریت شود.

افروغ تاکید کرد: برای تحقق دولت اسلامی،نیاز به یک تیم پیشتاز جوان است؛ حضرت اقا می فرمایند جوانان به صحنه بیایند، دولت اسلامی تشکیل دهند و یکی از راه های ان، تشکیلات است که الزام حتمی و قطعی شکل گیری دولت اسلامی است.

وی تصریح کرد: تشکیلات یعنی خط کشی فکری؛ امروز وحدت ما بیشتر به صورت مکانیکی ست تا فکری؛ وحدتی که ما مدنظرمان هست شجره طیبه ست، که ریشه و تنه، شاخه و برگ همه به هم وصل می شوند و ثمره می دهند.

استاد بینش مطهر ادامه داد: ما امروز به دنبال این اتفاق هستیم حضرت اقا می فرمایند جبهه مردمی تشکیل دهید که عقبه فکری داشته باشد؛ عقبه فکری چه کسانی هستند؟ در زمان انقلاب شهید مطهری بودند که امام فرمودند اثار ایشان بدون استثنا مفید است و در زمان حال، ایت الله مصباح؛ ولی متاسفانه ما برای همه چیز وقت می گذاریم جز ان چیزی که امام جامعه به آن سفارش می
کنند.