به مناسبت سالروز عملیات شهدای مرصاد

مراسم پر فرض دعای ندبه در جوار شهدای گمنام برگزار شد

شناسه خبر : 79820

1398/05/04

تعداد بازدید : 50

به مناسبت سالروز عملیات شهدای مرصاد مراسم پر فیض دعای ندبه در جوار شهدای گمنام به همت بسیج طلاب مدرسه علمیه الزهرا(س ) گناوه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه الزهرا(س ) گناوه، به مناسبت سالروز عملیات شهدای مرصاد مراسم پر فیض دعای ندبه در جوار شهدای گمنام به همت بسیج طلاب مدرسه علمیه الزهرا(س ) گناوه برگزار شد. 
 
لیلا بهمنیاری مسئول بسیج طلاب مدرسه علمیه الزهرا(س ) گناوه در خصوص هدف از برگزاری این مراسم یاداوری عملیات غرورآفرین مرصاد و شهدای آین عملیات و کوتاه کردن دست منافقین دانست.
 
 در این مراسم معنوی که با ضیافت صبحانه همراه بود، در بین شرکت کنندگان همشهری، قرعه کشی سفر زیارتی به مشهد مقدس با پرداخت هزینه کامل صورت گرفت.
 
عملیات مرصاد یا عملیات فروغ جاویدان نام نبردی است که توسط سازمان مجاهدین خلق طرح‌ریزی شد میان جمهوری اسلامی ایران و سازمان مجاهدین خلق در اواخرجنگ ایران و عراق، درسال ۱۳۶۷ درگرفت. فرماندهی نیرو های ایرانی در این عملیات عظیم بر عهده صیاد شیرازی و فرماندهی مجاهدین خلق در این ماجرا مسعود رجوی بود . پس از چند روز درگیری در نهایت نیروهای ایران بر سازمان پیروز شدند. تعداد زیادی از نیروهای مهاجم در این نبرد کشته شدند.