به همت بسیچ جامعه زنان سپاه شهرستان گناوه

گردهمایی بزرگ عفاف و حجاب در مصلی نماز جمعه برگزار شد

شناسه خبر : 79384

1398/04/24

تعداد بازدید : 39

 گردهمایی بزرگ عفاف و حجاب در مصلی نماز جمعه برگزار شد
گردهمایی بزرگ عفاف و حجاب به همت بسیچ جامعه زنان سپاه شهرستان گناوه و همکاری مدرسه علمیه الزهرا (س )، فرمانداری و شورای شهر در مصلی نماز جمعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه الزهرا(س) گناوه، گردهمایی بزرگ عفاف و حجاب  به همت بسیچ جامعه زنان سپاه  شهرستان گناوه در مصلی نماز جمعه برگزار شد.

در این مراسم، حجت الاسلام مردانی گفت: امروز آن چه سبب ولنگاری و بی بند و باری در جامعه شده، بحث عفاف و حجاب است و متاسفانه حجاب و سبک زندگی ما به سمت و سوی کشورهای خارجی رفته است.

استاد حوزه علمیه قم گفت: امروز مسئله عفاف و حجاب دیگر مسئله ای نیست که در گوشه های قرآن و دعاها پیدا کنیم بلکه یکی از ارکان و اصول نظام عفاف و حجاب است نظام اسلامی ما را همین رعایت احکام اسلامی الهی نگه داشته است که  اگر کم کاری کنیم ان را از دست خواهیم داد.

وی افزود: امروز نه تنها خواهران بسیجی و حوزوی و متدین بلکه همه و همه در زمینه حجاب و عفاف باید دست به دست هم دهیم؛ انقلاب اسلامی حرکتش را شروع کرد در این سال ها عده ای یا نمره منفی گرفتند یا نمره منفی می گیرند، من این چند دسته را بیان می کنم .

حجت الاسلام تصریح کرد: برخی ها کم کاری کردند و یا کم کاری می کنند یا به سمت کم کاری می روند من پنج شش مورد خدمتتون میگم و ما خواهران بسیجی و مردان متدین و دیندار از آن ها گله مندیم.

استاد حوزه علمیه قم به گله اول اشاره و مطرح کرد: مورد اول، دولت مردان ماست من از دولت مرحوم هاشمی شروع می کنم؛ دولت مرحوم هاشمی کاری که رنگ داشته باشد، در زمینه عفاف و حجاب انجام نداد؛ دولت اقای خاتمی نیز گندش را در آورد و دولت اقای احمدی نژاد بهتر عمل کرد ولی باز رنگ نداشت تا جایی که اختلاط زنان و مردان را در استادیوم ورزشی و ... بروز و نمود
داد، و در مورد دولت اقای روحانی نیز آنچه عیان است چه حاجت به بیان است.

وی عنوان کرد:  گله دوم به نیرویی که خوب عمل کرده ولی باز ما از آن ها درخواست داریم؛ ما مرحبا می گوییم به نیروهای انتظامی، به خصوص در شهرهای بزرگ چون تهران و ... وارد صحنه شدند اما کم است.

حجت الاسلام مردانی ادامه داد: من در خصوص پوشش خانم ها عرض کنم، خانم هایی که اینجا نشستید لباس های نیمه عریان، شلوارهای پاره پاره و ... از کجا تهیه می شود اگر در خارج کشور تهیه می شود ضعف ماست که نمی توانیم، جلوگیری کنیم اگر از داخل کشور تولید می شود، ما سر کار هستیم که اینجا همایش عفاف و حجاب گرفتیم؛ یک عده بیایند همایش عفاف و حجاب بگیرند و آن وقت عده ای دیگر در کشور لباس های بی حجاب تهیه کند و این وای ویلا دارد.

استاد حوزه علمیه قم بار دیگر تصریح کرد: مورد سوم صدا و سیماست، ما از صدا و سیما و روشنگران تشکر می کنیم، از سریال های همچون گاندو گذاشتن و از نهادهای دینی تشکر می کنیم، اما گله مندیم؛ صدا و سیما ، مرکز یا در استان ها، شما برای عفاف و حجاب چه کار کردید، خجالت بکشید، نه تنها کاری نکردید بلکه با برخی از برنامه های خودتان سبب شدید که بعضی از این بی
حجابی ها بیشتر شود.

وی به گله سوم خود، مجلس شورای اسلامی اشاره و بیان کرد: مورد سوم مجلس و نمایندگان مجلس است، مردم انتظار دارند، انتظار ان ها برنامه های قانونگذار است قوانینی که در ان حجاب و عفاف نمود خارجی داشته باشد، که دین ما زیر سوال نرود.

حجت الاسلام مردانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر را نیز مورد خطاب و کوتاهی قرار داد و این نوع عملکرد و گام برداشتن در راه امربه معروف ناصحیح دانست  و در ادامه اضافه کرد:  مورد بعدی دانشگاه های ماست، چرا هنوز نتوانستیم اختلاط بین دختران و پسران را در محیط دانشگاه ها جدا کنیم  چرا دختران دسته گل را مسئولین دانشگاه ها در صندلی های جلو وپسران را در عقب بنشانند دلیل چیست؟ آیا استاد نداریم یا نکند 2030 ها را می خواهید اجرا کنید؟

وی در پایان تاکید کرد:  مورد آخر نگذارید که نمره منفی بگیرید ما مردم نباید بگذاریم که رو سیاه در مقابل مولایمان امام زمان بشویم امام زمان از ما سوال می کند شما برای حجاب چه کار کردید، شما برای عفاف چه کار کردید؛ آیا شما قوم خویش خود را در مجالس شبانه با حجاب و حیا و با تذکر در مورد اختلاطات شبانه یاری کردید.