به مناسبت هفته عفاف و حجاب

پویش مردمی عروسک محجبه ےقشنگ من برای اولین بار در گناوه برگزار شد

شناسه خبر : 79285

1398/04/21

تعداد بازدید : 69

پویش مردمی عروسک محجبه ےقشنگ من برای اولین بار در گناوه برگزار شد
پویش مردمی عروسک محجبه من به همت مدرسه علمیه الزهرا(س ) و بسیج جامعه زمان سپاه انصارالحسین(ع) شهرستان گناوه در مصلی نماز جمعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه الزهرا(س) گناوه، به مناسبت هفته عفاف و حجاب، پویش مردمی "عروسک محجبه من " به همت مدرسه علمیه الزهرا(س ) و بسیج جامعه زمان سپاه انصارالحسین(ع) شهرستان گناوه در مصلی نماز جمعه برگزار شد.

سیده زهرا موسوی نسب در این خصوص گفت: از آنجایی که بازی زندگی کودکان است و کودکان  بازی هایی که در کودکی انجام می دهند بر روی نگرش ها و سبک زندگی انها تاثیربسزایی  خواهد گذاشت. بازی کردن کودک با عروسک، باعث رشد خلاقیت وافزایش اعتماد به نفس ،افزایش مهارت ارتباط با دیگران می شود با توجه به نقش تاثیر گذار عروسک بر روان کودکان این شیوه می تواند به صورت غیر مستقیم کودکان را با مفهوم حجاب آشنا کند،

مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س ) گناوه افزود: کودک با محجبه کردن عروسک خود و سپس تشویق و پاداش گرفتن به طور غیر مستقیم اولا مهارت محجبه کردن و در گام بعدی در شرایطی که جامعه به سمت بی حجابی پیش می رود و کمتر به دختران و زنان محجبه و باعفاف ارزش و بها داده می شود، حجاب و عفاف به عنوان یک ارزش در ذهن و دیدگاه و نگرش او تبدیل خواهد شد که بعدها به رفتار تبدیل می شود.

وی اضافه کرد: طرح عروسک محجبه من توسط حوزه علمیه با همکاری بسیج جامعه زنان، برای اولین بار است که در گناوه برگزار می شود و روز یکشنبه ساعت 00: 17در مصلی نماز جمعه طی همایش عفاف وحجاب وجشن میلاد امام رضا علیه السلام که با همکارے حوزه ے علمیه الزهراء( س)، بسیج جامعه زنان، فرمانداری و شوراے اسلامی برگزارخواهد شد هدایایی به این کودکان اهدا و از ان ها تجلیل خواهد شد.

مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س ) گناوه همچنین عنوان کرد: حوزه ی علمیه الزهرا (س) گناوه ازتمام  کودکان دختر۹ساله شهرستان برای اقامه نماز جمعه درمصلی دعوت گرفت و امروز مصلی جمعه ی گناوه پراز شور وهیجان دختران ۹ساله با چادر های سفید تکلیف بود.