به همت مدرسه علمیه الزهرا گناوه

جشن میلاد حضرت معصومه س در آستان مقدس امامزاده برگزار شد

شناسه خبر : 79105

1398/04/17

تعداد بازدید : 36

جشن میلاد حضرت معصومه س در آستان مقدس امامزاده برگزار شد
به همت مدرسه علمیه الزهرا گناوه جشن میلاد حضرت معصومه س با حضور پرشور خواهران شهرستان گناوه در آستان مقدس امامزاده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه الزهرا(س) گناوه؛ به همت مدرسه علمیه الزهرا گناوه جشن میلاد حضرت معصومه س  با حضور پرشور خواهران شهرستان گناوه در آستان مقدس امامزاده برگزار شد.

در این مراسم معصومه گنجی ضمن تبریک میلاد حضرت معصومه(س ) و بیان فضائلی از این بانوی سراسر نور و کرامت در ادامه گفت: همه انسان ها در زندگی دچار مشکلات هستند و در واقع از آغاز خلقت، همواره خداوند انسان را در رنج و سختی آفریده تا به آن کمال و سعادت برسد.

استاد حوزه علمیه الزهرا(س ) گناوه در خصوص حفظ  آرامش در مواجهه با سختی ها، عنوان کرد: همه چیز به دیدگاه و نگرش انسان بر می گردد، باور انسان به اینکه خداوند همه مشکلات و سختی های او را می بیند و می شنود و برگی از درخت بدون اذن پروردگار نمی افتد و اینکه هر انسانی که پا به عرصه ی دنیا می گذارد، سختی هایی دارد و این سختی ها برای رسیدن او به کمال و سعادت و ملاقات مطلوب و همراه با رضایت پروردگار از وی و باالعکس است، می تواند عملکرد انسان را تغییر دهد و ارامش در وی پدید آورد.

وی تاکید کرد: انسان باید دیدگاهش را تغییر دهد تا  همانند حضرت زینب(س ) بعد از ان همه سختی هایی که در صحنه و رخداد عاشورا متحمل شدند و بعد فرمودند "من جز زیبایی چیزی ندیدم"، آرامش نصیب شان شود و همه چیز را جز زیبایی نبینند.

گنجی اضافه کرد: همانطور که در ایات قران اشاره شده است علم انسان در برابر علم پروردگار بسیار محدود است و علم خداوند همه چیز را احاطه کرده است و چه بسا سختی ها و مشکلاتی که گاهی در مسیر زندگی انسان قرار می گیرد، به نفع و مصلحت خود انسان است ولی دسته ای از مشکلات نیز وجود دارد که قفل و کلید بازگشایی و حل آن ها به دست انسان است.

استاد حوزه ادامه داد: یکی از راه های بازگشایی مشکلات، خوش خلقی ست که معنای گسترده ای دارد؛ یکی از مصادیق آن محبت است و محبت ترسو را شجاع، بی هنر را هنرمند می کند.

وی افزود: از دیگر مصادیق خوش خلقی، صبر است  و کسی که صبر نجاتش نداد، بی قراری هلاکش می کند و صبر و ظفر با همند، و همیشه بعد از صبر است که پیروزی حاصل می شود.