مراسم اهدای جوایز به کودکان شرکت کننده در مسابقه کودکان حسینی در یادمان شهدای گمنام گناوه برگزار شد

شناسه خبر : 48640

1396/07/14

تعداد بازدید : 45

مراسم اهدای جوایز به کودکان شرکت کننده در مسابقه کودکان حسینی در یادمان شهدای گمنام گناوه برگزار شد
به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه الزهرا(س) گناوه؛ مراسم اهدای جوایز به کودکان شرکت کننده در مسابقه کودکان حسینی در کانال تلگرامی راه روشن در یادمان شهدای گمنام گناوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه الزهرا(س) گناوه؛ مراسم اهدای جوایز به کودکان شرکت کننده در مسابقه مداحی کودکان حسینی در کانال تلگرامی راه روشن در یادمان شهدای گمنام گناوه برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام بدری روحانی برجسته شهرستان گناوه ضمن تشکر از فعالیت های کانال های خبری گناوه جوان، راه روشن و هیئت های مذهبی در ایام محرم در ادامه گفت: وظیفه همه ماست که در برگزاری این گونه مراسمات پویا باشیم و نگذاریم محرم را از ما بگیرند، این زنگ خطر احساس می شود.

وی اضافه کرد: دشمنان ما نه فقط کسانی که در ظاهر دشمنن حتی هم مذهب خود ما هم قبل از ایام ماه محرم، به یک سری شبهه مثلا "رسیدگی به فقرا به جای برپایی این مراسمات"، دامن می زنند؛ پیام در ظاهر زیباست ولی به دنبال باطل کردن چیز دیگریست.

حجت الاسلام بدری اظهار کرد: الحمدلله بر کمیت مراسمات محرم افزوده شده است، اما خطر اینجاست که کیفیت مراسمات و آن چیزی که باید از مکتب امام حسین(ع ) یاد بگیریم، ناچیز شده است، فقط اشک ریختن و زنجیر زدن، نباید باشد؛ اینها خوب هست و سال به سال عظمتش بیشتر می شود، اما در مقابل  ما از صفحه نورانی کربلا چقدر عبرت گرفتیم.

روحانی شهرستان گناوه ادامه داد: ما ادعای شیعه بودن داریم اما انواع و اقسام گناهان از جمله رشوه ،بد حجابی، تهمت، دروغ و....  متاسفانه زیاد است؛ ما متاسفانه به جایی پیش می رویم که فقط حرف می زنیم و در عمل عده ی قلیلی هستند که مجالس و مراسمات را پی گیری و دنبال می کنند و اگه حضور شما عزیزان نباشد، این گونه مراسمات هم کمرنگ خواهد شد.

وی تصریح کرد: این زنگ خطر مدت ها به صدا در آمده است و اگر دقت کرده باشید جوانان در دهه اول محرم دیگر حال و حوصله سخنرانی ندارند و عشق فقط زنجیر زدن و سینه زدن شده، این به جای خود درست هست اما زمانی ثواب اینها چندین برابر خواهد شد که ما در ابتدا قهرمان حماسه حسینی را بشناسیم.

حجت الاسلام بدری افزود: انسان یک عمر گناه بکند با چند شب سینه زدن گناهان ما پاک نمی شود، سینه زدنی که نماز قضا شود بی فایده است؛ انسان اگر واقعا حسینی باشد باید از مکتب عاشورا درست استفاده کند، ما متاسفانه داریم خیلی سطحی نگر می شویم حتی متدینین ما این زنگ خطر را به شدت هم داریم؛ عمده مراسمات ما جنبه تبلیغی برای برخی از حضرات شده است.

روحانی شهرستان گناوه عنوان کرد: این حضور یک یاری رساندن است، اما زمانی این یاری رساندن اجر و اثرش بیشتر خواهد شد که ما در حقیقت درس بگیرم؛ در مکتب عاشورا ان هایی که مقابل امام حسین ایستادند هم مسلمان و هم نماز می خواندند ولی در لشکر یزیدیان در مقابل امام خود ایستادند، این حکایت گریبان گیر ما خواهد شد اگر از عاشورا عبرت نگیریم.

وی ابراز کرد: ما از صفحه نورانی کربلا در حال فاصله گرفتن هستیم، کمیت ظاهر قضیه را حفظ کردیم  اما از اصل و نکته های صفحه عاشورا حضور بی بهره ماندیم و این قطعا به ضرر ما و کشور ما تمام خواهد شد.

اهدا جوایز توسط حجت الاسلام بدری و سیده زهرا موسوی نسب مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) گناوه صورت گرفت.