با همکاری مدرسه علمیه الزهرا گناوه

همایش رهروان زینبی در گناوه برگزار شد

شناسه خبر : 48425

1396/07/11

تعداد بازدید : 64

همایش رهروان زینبی در گناوه برگزار شد
بعد از ظهر امروز، همایش رهروان زینبی در آستان مقدس امامزاده سلیمان بن علی(ع ) گناوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه الزهرل(س) گناوه، بعد از ظهر امروز، همایش رهروان زینبی در آستان مقدس امامزاده سلیمان بن علی(ع ) گناوه برگزار شد.

در این همایش که با حضور بانوان شهرستان همراه بود حجت الاسلام شریعتی استاد حوزه علمبه گفت: بانوانی که در کربلا حضور داشتند و نقش آفرینی کردند، پرچمدار آن ها، حضرت زینب(س) بود.

وی یاداور شد: امروز دشمن به این درک و فهم رسیدند که باید روی بانوان کار کرد ولی نیروهای فرهنگی ما به این درک نرسیدند که اگر آگاهی بانوان را بالا ببریم می تواند نقش آفرینی کنند و موثر باشند؛ زن مومن، مرد  را در مسیر راستی هدایت می کند.

استاد حوزه علمیه به بیان وصعیت عصر امام حسین(ع ) اشاره و عنوان کرد: امام حسین(ع ) با یزید  هم عصر بود، هر چند که معاویه فاسق اما به ظواهر دین عمل می کرد  ولی در زمان یزید دیگر به ظواهر دین هم توجه نمی شد و حتی پیامبر و قرآن را انکار می کرد.

شریعتی ادامه داد: در حریم کعبه  که حتی شکستن شاخه ای یا خون ریختن حیوانی حرام است، یزید افرادی را مامور می کند که یا از امام حسین(ع ) بیعت بگیرند یا ایشان را به قتل برسانند؛ امام حسین (ع ) با چنین شخصیتی هم عصر بود.

وی اظهار کرد: صحنه کربلا را به گونه ای چینش کردند و گفتند در جایی جنگ را به راه بندازید که صدای مظلومیت امام حسین(ع ) و یارانش به جایی نرسد؛ حیوان پست و درنده ای چون یزید  فقط به قتل بسنده نمی کند.

استاد حوزه علمیه افزود: در فضای اینچینی ایجاد رعب و وحشت کردند و سپس جنگ تبلیغاتی راه انداختند؛ اکنون ایران اسلامی نیز در جنگ تبلیغاتی است، در جنگ تبلیغاتی لشکر یزید طبق میل خود عمل کرد و شما نقش حضرت زینب را ببینید که چطور می کند که نقشه دشمن را نقش بر اب می کند و شما نیز ادامه دهندگان راه حضرت زینب در این جنگ تبلیغاتی هستید و اگر خواهری با معرفت دینی رشد کند می تواند تاثیری گذار باشد.

این همایش به همت اداره اوقاف اسلامی و امور خیریه، بسیج خواهران، اداره تبلیغات اسلامی و مدرسه علمیه الزهرا(س) گناوه برگزار شد.