به همت حوزه علمیه الزهرا گناوه صورت گرفت

برگزاری یادواره شهید فریدون غلامی

شناسه خبر : 38397

1395/11/24

تعداد بازدید : 130

برگزاری یادواره شهید فریدون غلامی
شامگاه دیروز یادواره شهید فریدون غلامی و مراسم عزاداری به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) با حضور رزمندگان و چند تن از فرزندان شهدا در حوزه علمیه الزهرا(س ) گناوه برگزار شد.

به گزارش روابظ عمومی حوزه علمیه الزهرا(س) گناوه، شامگاه دیروز یادواره شهید فریدون غلامی و مراسم عزاداری به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) با حضور رزمندگان و چند تن از فرزندان شهدا در حوزه علمیه الزهرا(س ) گناوه برگزار شد.

در این مراسم حبیب بحرپیما رزمنده هشت سال دفاع مقدس گفت: بعد از این که انقلاب به ثمر رسید و استکبار جهانی فهمید که هیچ نوکری ندارد، جنگ نیابتی 8 سال دفاع مقدس را راه انداختند ولی کور خواندند و مردان آن روز شهید بردستانی ها، غلامی ها، شریعتی ها و سعیدی ها اجازه ندادند.

وی اضافه کرد: اگر در در یمن، عراق، سوریه و ... می شود، به خاطر حجاب شماست؛ اگر در شهر ریزش ها و بی حجابی ها بسیار است، الحمد الله شما هستید؛ خواهران به طلبگی خود افتخار کنید زیرا شما رزمندگان جنگ نرم هستید و آفرین بر شما.

این رزمنده هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد: وقتی 62 کشور جهان می خواست وطن ما را بگیرد، امام در مقابل آن ها ایستاد و هیچ وقت نگفت که من رهبر هستم و امام یک طلبه بود.

بحرپیما ادامه داد: خواهران رهبر انقلاب ما نیز یک طلبه است و هیچ وقت نمی گوید که من رهبر یک مملکت هستم و الان تمام مسلمانان جهان چشم شان به حصرت آقاست؛ رزمندگانی که در سوریه در بدترین شرایط در حال جنگ با تکفیری هستند، آن ها فرزندان حضرت اقا هستند.

وی ظلم و ستم دوران شاه پهلوی و تجاوز و تعرض بیگانگان به ناموس و این اب و خاک را یاداور شد و در ادامه بیان کرد: بعد از 37 سال عزت را ببینید که وقتی تکاور نیروی دریایی آمریکا به آب های ایران تعرض می کند، نیروهای مقتدر سپاه ایران یونیفرم آن ها را از تن در آورده و آن ها را تسلیم می کند.

بحرپیما افزود: وقتی یونیفرم نیروهای یک کشور از تن بیرون آورده می شود در واقع به عزت، اقتدار و غرور آن کشور خدشه وارد می شود و امروز ملت ما عزتمند و ولایت پذیر است.

این رزمنده هشت سال دفاع مقدس به بیان خاطراتی از شهیدان غلامی، بردستانی،شریعتی و سعیدی پرداخت و سپس گفت: وقتی فرزند شهیدی می بینم، خجالت می کشم .

وی به فرزند شهید بردستانی که در مراسم حضور داشت اشاره و با حزن و اندوه اضافه کرد: روزی که سردار شهید بردستانی شهید شد، حسین شش ماهه بود، الان چطور به حسین(فرزند شهید بردستانی) نگاه کنم و بگویم که پدرت شهید شد و ما برگشتیم و آمدیم و اکنون بهترین زندگی و ماشین را دارا و در رفاه زندگی می کنیم.

بحرپیما رزمنده هشت سال دفاع مقدس در حالی که با تمام وجود اشک می ریخت و گریه می نمود، ابراز کرد: من از تمام خانواده های شهدا شرمنده ام.

در پایان قاسم تاوان مداح اهل بیت به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه(س ) به روضه خوانی پرداخت.