شرکت طلاب حوزه علمیه الزهرا گناوه در برنامه قرآنی

شناسه خبر : 38139

1395/11/20

تعداد بازدید : 89

شرکت طلاب حوزه علمیه الزهرا گناوه در برنامه قرآنی
شامگاه دیروز به مناسبت دهه فجر طلاب حوزه علمیه الزهرا(س) گناوه در برنامه قرآنی با حضور محمد تقی خان اعجوبه قرآنی در مسجد حضرت ولی عصر(عج) گناوه شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمبه الزهرا(س) گناوه، شامگاه دیروز، به مناسبت دهه فجر طلاب حوزه علمیه الزهرا(س) گناوه در برنامه قرآنی با حضور محمد تقی خان اعجوبه قرآنی در مسجد حضرت ولی عصر(عج) گناوه شرکت کردند.

در حاشیه این مراسم محمد تقی خان حافظ و قاری قرآن از کشور پاکستان با استفاده از روش های مختلف از جمله روش بازگشت ۳۰۰ و ۴۰۰ صفحه‌ای به صفحات گذشته، قرائت آیات ابتدایی آن صفحات و به زبان های مختلف، حفظ به روش تسلسل آیات و اجرای آن همراه با حاضران (شبیه مشاعره در ادبیات فارسی)، تلاوت آیات تنها با اشاره چشم و حرکت چهره و همچنین پاسخ به سئوال حاضران و بیان سوره قرآن صرفاً با شنیدن نام فرد سئوال کننده و کلمه مورد نظر وی، تعجب و تحسین حاضران را برانگیخت.

محمد تقی خان اعجوبه قرآنی در خصوص اینکه چرا حافظ قرآن شد، گفت: یکی از نعمت های خداوند نعمت پدر و مادر است من از سه سالگی از محبت و شفقت پدری محروم شدم و از مادرم در خصوص پدرم خیلی شنیده بودم و می خواستم کاری انجام بدهم که روح پدرم از من شاد باشد و به او خدمت کوچیکی کرده باشم چون از علما و روحانیون شنیده بودم که خدمت به پدر و مادر خیلی ثواب دارد و بهتر از همه قرآن را دیدم و حفظ کردم و ثواب قرآن حفظ کردن را به روح پدرم هدیه کردم و اعتقاد دارم هرچه که دارم از دعاهای ایشان است و رمز موفقیت من احترام و خدمت به پدر و مادر است.

گفتنی است، محمد تقی خان می تواند با استفاده از 51 روش متنوع از جمله بیان ترتیب نزولی سوره ها، بیان مکی یا مدنی بودن سوره ها، توانایی پاسخگویی به سوالاتی در زمینه شماره صفحات قرآن، علت اسم گذاری این سوره ها، بیان معانی و علت نامگذاری سوره ها، توانایی بر بیان تعداد کاربرد کلمات در قرآن، توانایی تلاوت آیات ابتدایی هر صفحه دارد.

قرائت ابتدا و انتهای صفحات قرآن به صورت ضرب دری، در بیان آیات موضوعی مانند رسانه، انقلاب، آیه غدیر، آیه ولایت؛ مسائل اجتماعی و ...،روش های مختلف مربوط به کلمات و حروف قرآن کریم، یافتن کلمات گوناگون و بیان تعداد کاربرد از توانایی های وی است.
 
همچنین وی در پاسخ به ترجمه قرآن، یافتن آیات بر اساس ترجمه آن ها و در مشاعره با آیات قرآن کریم به سوالات قرآنی علاقه مندان در موضوعات مختلف، دارای توانایی خاصی است.