به مناسبت عید غدیر

حوزه علمیه خواهران گناوه با امام جمعه دیدار کرد

شناسه خبر : 32028

1395/07/30

تعداد بازدید : 107

صبح امروز مدیر حوزه و جمعی از طلاب و اساتید و کادر حوزه علمیه الزهرا(س ) جهت تبریک عید غدیر خم به دیدار امام جمعه این شهرستان شرفیاب شدند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه الزهرا(س) گناوه، صبح امروز مدیر حوزه و جمعی از طلاب و اساتید و کادر حوزه علمیه الزهرا(س ) جهت تبریک عید غدیر خم به دیدار امام جمعه این شهرستان شرفیاب شدند.

حجت الاسلام سید هادی حسینی رکنی امام جمعه گناوه در این دیدار  ضمن تبریک عید غدیر گفت: یکی از مطالبات دین مبین اسلام محبت و دوستی اهل بیت هست.

وی اظهار کرد: هیچ پیامبری مزد رسالت را از مردم درخواست نکرده ودر هیچ جایی از تاریخ ودر روایات و کتب الهی نیست که پیامبران مزد رسالت را از مردم درخواست کرده باشند؛ فقط وجود خاتم انبیا هست که می فرماید که "از شما پاداش رسالت را نمی خواهم مگر مودت و دوستی اهل بیت"!

امام جمعه گناوه ادامه داد: خداوند می فرماید که پیامبر مزد رسالت خود را_ که مودت اهل بیت باشد_ بیان کن و بگو من از شما اجری نمی خواهم مگر محبت اهل بیت؛ این محبت برای شماست و اجر من با خداست .

حجت الاسلام حسینی رکنی اضافه کرد: پیامبر تاکید کرد این پیام غدیر را باید شاهدان به غائبان برسانند؛غدیر در حقیقت یک تفکر است، فقط یک حادثه
تاریخی نیست.

وی تاکید کرد: غدیر در حقیقت تداعی رسالت است؛ قدر نعمت ولایت را بدانیم و شاکر پدر و مادرانمان باشیم.