معاون فرماندار گناوه:

گناوه از کم رنگ شدن مسائل فرهنگی رنج می برد

شناسه خبر : 23430

1394/11/11

تعداد بازدید : 168

گناوه از کم رنگ شدن مسائل فرهنگی رنج می برد
معاون سیاسی فرماندار گناوه گفت: شهر گناوه از کم رنگ شدن مسائل فرهنگی رنج می برد و پیروی از سیره و روش زندگی حضرت زهرا(س) می تواند ما را به کمال برساند و قطعا یکی از علل برگزاری این نمایشگاه ترویج فرهنگ عفاف و سیره ی فاطمی است و با توجه به عمومی بودن این مسئله همه ما اعلام آمادگی می کنیم.

به گزارش خبرنگار "منبری ها"، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی امام جمعه شهرستان گناوه در جلسه ستاد برگزار کنند نمایشگاه یاس کبود با اشاره به الگو بودن حضرت زهرا(س) برای تمام انسان ها ,گفت: حضرت مهدی (عج) حضرت زهرا (س) را به‌عنوان الگو مطرح کرده‌‌اند و می‌ فرمایند: دختر رسول الله(س) برای من الگویی نیکوست.

وی افزود: قطعا برکاتی که همراه بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) است می تواند زندگی ما را دگرگون سازد و روایات بسیاری در مورد خصوصیات و سیره زندگی این بانوی بزرگ آماده  است؛ در برخی از روایات که از لسان معصومین(ع) وارد شده، حضرت را به "شب قدر" تشبیه کرده اند.

امام جمعه گناوه اظهار کرد: امیدوارم که بتوانیم از این اقیانوس بزرگ الهی قدری بنوشیم و خودمان را به ایشان نزدیک کنیم؛ زیرا حضرت فاطمه (س) بانویی است که ائمه خود را به واسطه حضرت زهرا(س) معرفی می کردند.

وی خاطرنشان کرد: ساخت ظاهر و فیزیکی لازم  و حائز اهمیت است و قطعا کسانی که وارد نمایشگاه می شوند باید خود را در زندگی حضرت زهرا ببینند و شخصیت حضرت زهرا(س) در آنها تبلور و ظهور پیدا کند.

حجت الاسلام رکنی افزود: باید امسال هم تاریخ متبلور و هم محتوای بیشتری اجرا گردد، لذا مساعدت و ارائه ی راهکارها و مدعوین باعث برگزاری هرچه با شکوهتر نمایشگاه یاس کبود خواهد شد.

در ادامه این نشست محمد ندومی معاون سیاسی فرماندار گناوه نیز با اشاره به شخصیت والای حضرت زهرا(س) و مشکلات فرهنگی گناوه گفت: حضرت رسول اکرم (ص) فرمود، "فاطمه(س) پاره تن من است"؛ این جمله بلند و عمیقی است که نشان دهنده ی جایگاه بلند حضرت زهرا(س) است.

معاون سیاسی فرماندار گناوه افزود: همانطور که می دانید شهر گناوه از کم رنگ شدن مسائل فرهنگی رنج می برد و پیروی از سیره و روش زندگی حضرت زهرا(س) می تواند ما را به کمال برساند و قطعا یکی از علل برگزاری این نمایشگاه ترویج فرهنگ عفاف و سیره ی فاطمی است و با توجه به عمومی بودن این مسئله همه ما اعلام آمادگی می کنیم.

حجت الاسلام آشناگر معاون مدرسه علمیه برادران گناوه با حضور گفت: هدف از تجمع در این جلسه کمک و یاری به فاطمه زهرا(س) است و باید به این نکته توجه شود که محتوایی در خور و شان فضای فرهنگی و مذهبی شهرستان گناوه به وجود بیاید.