کد مطلب: 22849 تعداد بازدید: ۱۰۴

استاد مدرسه علمیه خواهران الزهرا گناوه در گفتگو با منبری‌ها:

عربستان صعودی مجری طرح های دشمنان اسلام است

چهارشنبه ۱۶ دى ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۸:۴۵
استاد مدرسه علمیه خواهران الزهرا گناوه بابیان اینکه همه بلاد اسلامی باید موضع‌گیری محکمی در برابر اعدام شیخ نمر داشته باشند، اظهار داشت: جسارت عربستان در جنگ 10 ماهه به مردم مظلوم یمن و بحرین، فاجعه منا و الآن هم شهادت مظلومانه شیخ نمر و حمایت از تروریست‌های مزدور داعش، جای هیچ شکی را باقی نمی‌گذارد که این کشور کاملاً علیه جامعه مسلمانان و مجری طرح‌های دشمنان اسلام است.

حجت‌الاسلام محمد سیفیان استاد مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) گناوه، در گفتگو با خبرنگار "منبری ها"، با اشاره به اقدام جنایت‌کارانه دولت آل سعود و شهادت مظلومانه شیخ نمر، گفت: سابقه آل سعود و دشمنی آن‌ها با انقلاب اسلامی و شیعه و خودمحوری آن‌ها، طولانی است و این بار هم برای خوش‌خدمتی و ضربه به وحدت اسلامی شیعه و سنی، این جنایت را انجام دادند.

وی افزود: آن‌ها می‌خواهند این مطلب را به جهان القا کنند که شیعه می‌خواهد بر مسلمانان مسلط باشد، لذا اقدام ناشیانه اعدام این عالم شیعی به‌زعم آن‌ها می‌تواند زهرچشمی علیه شیعه باشد و هم اعلان این مطلب باشد که عربستان سعودی به‌عنوان یکی از کشورهای سنی، با شیعه وحدتی ندارد.

حجت‌الاسلام سیفیان اظهار داشت: قطعاً رژیم سعودی به عواقب خطرناک نادیده گرفتن هشدارهای علما و مراجع شیعه فکر نکرده‌اند که دست به چنین اقدامی زدند، وگرنه قدرت مراجع شیعه در ایران، عراق و سایر بلاد اسلامی روشن است.

استاد مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) گناوه تصریح کرد: سران عربستان نشان داده‌اند که شم سیاسی و روابط بین‌المللی ندارند، خط‌مشی آن‌ها بر اساس دلارهای نفتی استوار است و عملکرد سیاسی غلطی که در این برهه از زمان داشتند، کاملاً منافع آن‌ها را هم در جبهه داخلی عربستان و هم سیاست خارجی آن‌ها، تهدید و ناامن می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: امروز ملل مسلمان بیدار شده‌اند و از طرفی عملکردهای دوگانه عربستان با قضایای فلسطین و عراق و حمایت آشکار آنان از داعش سبب شده که علمای بلاد اسلامی، چهره واقعی و پلیده این به‌اصطلاح خادم حرمین شریفین را آشکارا ببینند و قطعاً عدم اعتنا به درخواست علمای اسلام، باعث جدایی روزافزون عربستان از جرگه مسلمانان می‌شود.

حجت‌الاسلام سیفیان بیان داشت: برخورد با جبهه مقاومت، یکی از اهداف نظام سلطه یعنی همان آمریکا و صهیونیسم است و وهابیت به‌عنوان همکار و مزدور آنان در کشورهای  اسلامی جنگ نیابتی به راه انداخته است.

استاد مدرسه علمیه خواهران الزهرا گناوه با ابراز نگرانی درباره سرنوشت شیخ زکزاکی، گفت: شیعیان نیجریه نیز هدف همین اهداف شوم استکباری هستند، کما اینکه تا الآن برخوردهای سختی از طرف گروه تکفیری بوکو حرام که تحت حمایت عربستان است،  به شیعیان واردشده و بعید نیست دوباره این اعدام‌های نسنجیده تکرار شود.

وی بابیان اینکه همه بلاد اسلامی باید موضع‌گیری محکمی در برابر اعدام شیخ نمر داشته باشند، اظهار داشت: جبهه باطل کم‌کم چهره واقعی خود را برملا ساخته و جسارت عربستان در جنگ 10 ماهه به مردم مظلوم یمن و بحرین، فاجعه منا و الآن هم شهادت مظلومانه شیخ نمر و حمایت از تروریست‌های مزدور داعش، جای هیچ شکی را باقی نمی‌گذارد که این کشور کاملاً علیه جامعه مسلمانان و مجری طرح‌های دشمنان اسلام است، لذا لازم است که عملکردی جدی در قبال این جنایت‌ها از جانب مسلمین صورت بگیرد تا دیگر شاهد این وقایع نباشیم.