9 دی نشانه اطاعت از بیانات حضرت امام (ره) و پشتیبانی از رهبر بود/دشمن اکنون رهبر را نشانه رفته تا بتواند به اهداف شوم خود در کشور برسد

شناسه خبر : 22671

1394/10/10

تعداد بازدید : 172

9 دی نشانه اطاعت از بیانات حضرت امام (ره) و پشتیبانی از رهبر بود/دشمن اکنون رهبر را نشانه رفته تا بتواند به اهداف شوم خود در کشور برسد
فتنه ی ۸۸که بوجود آمد خواص از عوام جدا شدند همه ی مردم بصیرت افزایی کردند و بابصیرت وارد میدان و خیابان ها شدند که این بصیرت به دلیل سخنرانی ها و بیانات حضرت آقا در بین مردم ایجاد شد .روز ۹دی ، روز اوج بصیرت مردم بود به همین دلیل بابصیرت در روز نهم دی به خیابانها ریختند و به همین خاطر، روز بصیرت نامیده شد.

به گزارش "حوزه علمیه الزهرا", حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورايی مردم حماسه ساز و ولايتمدار ايران اسلامی در راهپيمايی 9 دی ماه 1388 نقطه عطفی در تاريخ انقلاب و برگ زريّن ديگری در افتخارات مرد و زن ايرانی به حساب می آيد . حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصيرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ايستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دين آنها بايستد در برابرتمام دنيای آنها خواهند ايستاد. روز نهم دی ماه در تاريخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصيرت» تبديل به يوم الله و ماندگار گرديد. در اين روز ماندگار و تاريخی ملت هميشه در صحنه ايران اسلامی، حماسه ای ديگر آفريد و دشمنان خدا و دينش را مأيوس و نااميد ساخت و قلب امام زمان (عج) و نائب بر حقش حضرت آيت الله العظمی خامنه ای(دامت برکاته) را شاد ساخت.

خبرنگار حوزه علمیه الزهرا به مناسبت سالگرد این حماسه، با سیده زهرا موسوی نسب، مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) گناوه، گفتگویی انجام داده است که مشروح آن را در زیر می‌خوانید.

 حوزه علمیه الزهرا: فکر میکنید چه اتفاقی افتاد که ۹دی بوقوع پیوست؟

موسوی نسب: بعد از انتخابات ریاست جمهوری ،سران فتنه ادعا داشتند که تقلب صورت گرفته شده و هدف شان برپایی رفراندوم بود تا جایی که قبل از مشخص شدن نتایج آرا در مصاحبه با رادیو بیگانه اعلام پیروزی در انتخابات نمودند، فتنه سال ۸۸ به این دلیل رخ داد و به بهانه ی اعتراض به انتخابات به امام و رهبر و روز عاشورا بی حرمتی کردند و در روز عاشورا به خیابان ها ریختند و زمانی که امام خامنه ای (مدظله عالی)بیانیه و سخنرانی باشکوهی انجام دادند و تمام این حرمت شکنی ها را محکوم کردند مردم به حمایت از رهبرشان، روز ۹دیماه به راهپیمایی آمدند و یک بار دیگر با رهبر خویش تجدید پیمان کردند.

حوزه علمیه الزهرا:  چرا نهم دی ماه بعنوان روز بصیرت نامگذاری شد؟

موسوی نسب: اگر سالهای قبل ازفتنه ی ۸۸ رادرنظربگیریم، حضرت امام خامنه ای همیشه می فرمودند خواص باید بصیرت داشته باشند، خوب خواص چه کسانی بودند؟ کسانی که دلسوز ملت ونظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

فتنه ی ۸۸که بوجود آمد خواص از عوام جدا شدند همه ی مردم بصیرت افزایی کردند و بابصیرت وارد میدان و خیابان ها شدند که این بصیرت به دلیل سخنرانی ها و بیانات حضرت آقا در بین مردم ایجاد شد .روز ۹دی ، روز اوج بصیرت مردم بود به همین دلیل بابصیرت در روز نهم دی به خیابانها ریختند و به همین خاطر، روز بصیرت نامیده شد.

حوزه علمیه الزهرا : چرا باید نهم دی ماه را پاس داشت؟

موسوی نسب: چرا قیام مردم ورامین تبریز راپاس می داریم چون دراوج ظلم شاه و حکومت نظامی ها وسختگیری ها مردم کفن پوشان وارد خیابان شدند تابقیه را تشویق کنند واز ظلم شاه نترسند آنها شهید شدند تا مردم نترسند یک عده ای پیش قدم و پیش مرگ دیگران  شدند.در مورد فتنه ی ۸۸ هم همین طور است قیام نهم دیماه تا قیام قیامت می ماند اگر تمام اطراف ما را دشمن فرا گیرد مردم همیشه درصحنه خواهند ماند ان شاءالله.

حضورمردم درصحنه نماد این سخن تاریخی حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه):دشمن هیچ غلطی نمی تواند کند، نماد بیعت مردم بارهبرانقلاب و اینکه مردم اگر اتحاد داشته باشند کرد، لر، ترک، عرب، عجم.....
و هیچ دولت و حکومت و دشمنی  نمی تواند وحدتشان را از بین ببرد، می باشد.

حوزه علمیه الزهرا: به نظر شما چه برداشتی از روز نهم دی ماه می توان داشت چطور نهم دی ماه می تواند الگو باشد؟

موسوی نسب: باتوجه به فتنه ۸۸ و قیام بصیرتی مردم در ۹ دی ، باید حواسمان به انتخابات باشد در مسئله انتخابات باید حال افراد ونه سابقه ی آنها را در نظر گرفت و نه اینکه قومی و قبیله ای فکرکنیم و
یااینکه فلانی روحانی هست.

باید به اطرافیان آنها توجه داشت که چه کسانی هستند؟ باید بصیرتمان رابالا ببریم

و اینکه الان که کاندید هستند دراین چندسال چه کارهایی انجام داده اند؟کارشان چه بوده ؟نیت شان خدایی بوده؟گوش به فرامین رهبر بوده اند؟باید بصیرت افزایی کنیم.
از ۹ دی اینگونه می توان برداشت کرد که هیچ منیتی در آن نبود و همه هدفشان اطاعت از بیانات حضرت امام خمینی(رحمه الله علیه ) وپشتیبانی از رهبر بود.

همه گروهها قشرها درصحنه باهر نوع پوشش و لباسی و همه به پیروی از رهبر و دفاع از خون شهداء و با بصیرت برای اعلام کردن این سخن :خود ما اسلام را، آزادگی را، استقلال را، میخواهیم، آمدند .
 مهمترین الگوگیری از نهم دی ماه همان اطاعت و فرمانبرداری ازاوامر رهبر و ولایت فقیه می باشد.

حوزه علمیه الزهرا: باتوجه به اینکه دو انتخابات حساس رادرپیش داریم فکر می کنید چطور می توان از درس های نهم دی ماه دراین انتخابات استفاده کرد؟

موسوی نسب: باید پابه پای فرامین رهبر پیش برویم وپشتیبان رهبر باشیم تابه مملکت مان آسیب نرسد چه به واسطه ی دشمنان خارجی و چه دشمنان دست نشانده های داخلی .
ملاک انتخابمان فرمایشات حضرت امام خامنه ای و در چهارچوب قوانین کشور عزیزمان باشد .
دشمن اکنون متوجه هست که برای پیروزی چه کاری انجام دهد به همین خاطر رهبر را نشانه رفته تا بتواند به اهداف شوم خود درکشور برسد.

و ما باید بدانیم درهر شرایطی که باشیم طبق فرامین رهبر و ولایت فقیه پیش برویم و ملاک را، بیانات رهبر و کسانی که دلسوز نظام مقدس جمهوری اسلامی و پاسدار خون شهداء هستند، بدانیم واینکه درزمان حال فریب ظاهر افراد را نخوریم و به حال افراد توجه کنیم تا چه اندازه مطیع ولایت می باشد و به سوابق کاری نداشته باشیم.