به مناسبت ولادت پیامبر خاتم و هفته وحدت:

محفل انس با قرآن در حسینیه سید بهزاد با حضور امام جمعه و علمای شیعه و سنی برگزار شد

شناسه خبر : 22654

1394/10/09

تعداد بازدید : 230

محفل انس با قرآن در حسینیه سید بهزاد با حضور امام جمعه و علمای شیعه و سنی برگزار شد
حجت الاسلام رکنی: تنها راه مبارزه با دشمنان دین و پیغمبر ، همدلی و همزبانی و صمیمیت میان شیعه و سنی است.

به گزارش حوزه علمیه الزهرا(س) گناوه؛ به مناسبت هفته وحدت، محفل ٱنس با قرآن در حسینه سید بهزاد گناوه روز یکشنبه ۶ دی، با حضور قاری بین المللی حمید شاکرنژاد، امام جمعه گناوه حجت الاسلام و المسلمین رکنی، فرماندار شهرستان و معاونین و جمع صمیمی از مسلمانان شیعه و سنی برگزار گردید.

در این مراسم که 3 ساعت به طول انجامید در ابتدا امام جمعه شهرستان سخنرانی نمودند و سپس گروه تواشیح دعوت به اجرا شدند و در نهایت قاریان جلسه با صدای دلنشین شان با قرائت آیات سوره ص و ضحی جلسه را به اتمام رسانیدند.

سخنرانی حجت الاسلام رکنی در این مراسم قرآنی در مقام بزرگداشت نبی اکرم(ص) بود.

وی بعد از سلام، تبریک وتهنیت به مناسبت هفته وحدت و میلاد نبی اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) و تشکر از حضور مردم در جلسه انس با قرآن ، افزود: در جمع ما برادران عزیز اهل سنت از جمله امام جمعه اهل سنت و علما و روحانیت شهرستان که با قدوم مبارک خود بر غنای جلسه افزودند و از فرماندار و معاونین کمال تشکر داریم

وی ادامه داد: خداوند محور وحدت را در وجود خاتم انبیا شخصیتی که دارای ابعاد و ویژگی های منحصر به فردی بود ،معرفی کرد خداوند کسی را فرستاد که بر تمام انبیا فضیلت دارد و در قرآن با کلمات و القاب زیبایی پیامبرش را توصیف کرد اگر کسی بخواهد مشمول رحمت الهی شود باید دارای سه صفت باشد، در سوره اعراف آیه 107 چند ویژگی و خصلت را برای پیامبر معرفی میکند و می فرماید رحمت من شامل 3 دسته می شود: 1- کسانی که دارای تقوا باشند. 2- زکات را پرداخت می کنند. 3- به آیات ما ایمان دارند. اما مکمل این 3 ویژگی که عنوان می کند را تبعیت از رسول می داند.

وی، در ادامه به تفاوت موجود، بین رسول و نبی پرداخت و افزود: دایره رسول وسیعتر از نبی می باشد یعنی هر رسولی می تواند نبی باشد ولی هر نبی نمی تواند رسول باشد نبی کسی است که خبر از غیب میدهد و پیام را می گیرد ولی مامور تبلیغ نیست اما رسول علاوه بر دریافت پیام مامور تبلیغ نیز می باشد.

وی در ادامه افزود: از انجایی که غرب امروز فهمیده که آینده دنیا از آن مسلمانان است می خواهد از مسلمان ها چهره خشنی را به دنیا معرفی کند افرادی را پرورش میدهد که خون ریختن، برایشان مثل آب است. افرادی چون داعش را می پروراند که بگوید اسلام دینی است که با خشونت همراه است حجت الاسلام رکنی در ادامه تنها راه مبارزه با دشمنان دین و پیغمبر را همدلی و همزبانی و صمیمیت دانستند.